در آیینه رسانه ها :
گلایه سرلشکر سلیمانی از اخبار مربوط به تولید فیلم «سردار»        اختصاصی/ نقش بارز نظام سلطه در طراحی و راه اندازی حوادث فتنه سال ۸۸        حلول ماه ربیع الاول مبارکباد        شعری که شب اربعین امسال در کربلا گفته شد        وحدت در آئینه نگاه امام        مدح و مراثی حضرت ابواالفضل العباس (علیه السلام)        بیانیه‏ شانزدهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره‏ ى چهارم»        خستگان عشق را ایام درمان خواهد آمد        حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی        آخرین جمعه سال است کجائی آقا؟       
کلام نخست
صوت و فيلم
کرج – خبرگزاری مهر: اقتصاد مقاومتی و موازی یکی از راهکارهای اساسی و مهم است که با اجرای آن توسط مردم و مسئولان نسخه توطئه اقتصادی دشمنان در هم پیچیده خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، از بدو پیروزی انقلاب اسلامی نظام سلطه خود را در شرایطی مشاهده کرد که نظامی به نام جمهوری اسلامی ایران زیر بار سلطه گران نمی رود و سر سازش ندارد و همچنین مشاهده کرد که این نظام زمینه الگویی پیدا کرده است بنابراین دشمنی با جمهوری اسلامی ایران را آغاز کرد.ایران از ابتدای دشمنی ها تاکنون مسائل مختلفی را تجربه کرده است و همواره دشمنان با کارهایی همچون ایجاد تفرقه، قومیت گرایی، جنگ تحمیلی و تحریک دشمنان داخلی در تلاش بودند که نظام جمهوری اسلامی ایران شکل نگیرد.ملت ایران در زمان جنگ تحمیلی با رهبری پیامبرگونه امام راحل توانست در جنگ پیروز شود تحریم ها از زمان جنگ تحمیلی وجود داشت و دشمنان از همان ابتدا قصد داشتن با فلج کردن اقتصاد ایران از الگو شدنش جلوگیری کنند.بحث اقتصاد مقاومتی در این شرایط تحریم و فشار دشمنان ابتکار و نوآوری است که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد و مورد توجه مردم و مسئولان قرار گرفته است.بنابراین هر کجا هجمه وجود داشته باشد باید مقاومت نیز وجود داشته باشد و این مقاومت ممکن است در عرصه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی باشد.در عرصه سیاسی بصیرت می تواند مانع هجمه دشمنان شود و در عرصه جنگ ابتکار و نوآوری راهگشا خواهد بود.در عرصه اقتصادی نیز دشمنان رویه تحریم را پیش گرفته اند که تصور می کنند می توانند با این شیوه ایران را به زانو در آورند ولی اقتصادی مقاومتی که طرحی نو و ابتکاری است راه حل این تحریم و فشارها است.

اقتصاد مقاومتی، اقتصادی موازی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: ارتش از گذشته در ایران وجود داشت ولی سپاه پاسداران نیز ایجاد شد، دستگاه های عمرانی در کشور بودند ولی جهاد سازندگی نیز به عرصه آمد و همچنین نقش کمیته امداد امام خمینی(ره) در کنار بهزیستی پر رنگ تر شد، تمام موارد ذکر شده به نوعی موازی هستند، بنابراین در اقتصاد مقاومتی نیز اقتصاد موازی مطرح می شود تا از تمام ظرفیت های موجود بتوان به خوبی استفاده کرد.

حسین کاشانی پور افزود: در این راستا باید ظرفیت سازی صورت گیرد تا آسیب پذیری در این زمینه کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه باید بدانیم حمله و طراحی دشمن به چه صورت است و برای آن طراحی پدافند داخلی کنیم، اضافه کرد: اساساً شناخت آفند و طراحی پدافند در مقابل توطئه دشمنان باید با توجه به فرهنگ صورت گیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز ادامه داد: با توجه به اینکه ایران هشت سال جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته است، از زمانی که ساختار اقتصادی کشور جاری شد، فرصت طراحی مجموعه کامل اقتصادی فراهم نشد.

وی تصریح کرد: ساختار اقتصادی ایران نیز مورد نقد برای صاحب نظران این عرصه بود که تا کنون تلاش بر این بود که آسیب زدایی صورت گیرد.

کاشانی پور تاکید کرد: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی دایه تمدن اسلامی را بر دوش دارد بنابراین لازم است که نگاه کلان و دراز مدت به تمدن اسلامی و مبانی الهی داشته باشیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: در دیدار کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدا ماه مبارک رمضان بر اقتصاد الگویی از سوی مقام معظم رهبری تاکید شد که در این امر آرمان خواهی با توجه به واقعیت ها صورت گیرد.

وی افزود: در حال حاضر آن چیزی که مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد این است که امروزه تاکتیک دشمن به سمت عرصه اقتصادی پیش رفته است بنابراین مجریان کشور در قوای سه گانه باید اقتصاد الگو را مورد توجه قرار دهند و باید همت بلندی داشته باشیم و همچنین باید حس کنیم که واقعاً در نبرد افتصادی قرار داریم.

کاشانی پور اظهار داشت: باید با یک نگاه جهادی به شرایط اقتصادی بنگریم بنابراین همه مردم و مسئولان باید همانند دوران جنگ تحمیلی که اتحاد و تلاش و کوشش در بین مردم و مسئولان موج می زد در برابر هجمه های دشمن ایستادگی کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز ادامه داد: ایستادگی برابر توطئه های دشمنان با تقابل و همت جدی مردم و مسئولان نظام مسیر خواهد بود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر دوری مردم و مسئولان که الگو حرکتی جامعه هستند از ریخت و پاش و رفاه طلبی تاکید داشتند.

الگوی اسلامی ایرانی باید در افتصاد مقاومتی منظور شود

کاشانی پور افزود: الگوی اسلامی ایرانی باید در افتصاد مقاومتی منظور شود و در این راستا باید از شعار تولی ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی حمایت کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز ادامه داد: با تولید داخلی می توانیم بر تحریم ها فائق آییم، اگر بتوانیم دغدغه های مختلف در بخش تولید را بر طرف کنیم و همچنین نسل جوان با ابتکار و تلاش کوششان نیازهای کشور را تامین کنند بخش اعظمی از مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

وی تصریح کرد: مدیریت کشور باید به به شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی توجه ویژه ای داشته باشد و تمام ظرفیت کشور که در دست مدیران و مسئولان امانت است باید در اختیار کشور باشد.

باید فرهنگ مقاومتی همانند دوران جنگ داشته باشیم

کاشانی پور با تاکید بر اینکه باید فرهنگ مقاومتی همانند دوران جنگ داشته باشیم، اضافه کرد: این فرهنگ مقاومت را در استان البرز جاری کنیم و دیپلماسی مسئولان باید مقوم این حرکت باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز افزود: ظرفیت جهانی بسیار زیاد است و فقط منحصر به چند کشور نمی شود بنابراین باید در درجه نخست ظرفیت و پتانسیل ها شناسایی و از آنها استفاده کنیم.

مبانی الهی برای اقتصاد مقاومتی رهگشا است

وی تصریح کرد: مبانی الهی برای اقتصاد مقاومتی رهگشا است و با هدایت قرآن و معصومین می توانیم با قدرت و قوت بیشتری ظاهر شویم.

 امانت داری و اخلاق مداری

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع  “خبرگزاری مهر”  مجاز است.