در آیینه رسانه ها :
گلایه سرلشکر سلیمانی از اخبار مربوط به تولید فیلم «سردار»        اختصاصی/ نقش بارز نظام سلطه در طراحی و راه اندازی حوادث فتنه سال ۸۸        حلول ماه ربیع الاول مبارکباد        شعری که شب اربعین امسال در کربلا گفته شد        وحدت در آئینه نگاه امام        مدح و مراثی حضرت ابواالفضل العباس (علیه السلام)        بیانیه‏ شانزدهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره‏ ى چهارم»        خستگان عشق را ایام درمان خواهد آمد        حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی        آخرین جمعه سال است کجائی آقا؟       
کلام نخست
صوت و فيلم

کرج- در آستانه سالروز یوم الله ۹دی سال ۸۸،ستاد بزرگداشت این حماسه ملی با حضور مسوولان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی البرز و به ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این استان تشکیل شد.

به گزارش ایرنا، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز روز گذشته درنخستین نشست این ستاد که در سالن شهدای استانداری البرز برگزار شد، گفت: توجه به لایه های عمیق پیدایش و ظهور حماسه نهم دی ، تاکید بر رویکرد تبیین و پرهیز ازسطحی نگری، تحلیل و تبیین ابعادو ریشه های فتنه سال ۸۸ و شیوه های براندازی نرم توسط دشمن از جمله رویکردهای این ستاد است.

وی اضافه کرد: تحلیل و تبیین ابعاد و پیامدهای داخلی و خارجی حماسه نهم دی و تشریح جایگاه و نقش رهبری انقلاب در حراست از اصول وخطوط کلی حرکت انقلاب و آشکارسازی ابعاد فتنه سال ۸۸ از دیگر سیاستها و وظایف ستاد بزرگداشت این حماسه است.

ˈحسین کاشانی پورˈ اظهار کرد: بصیرت افزایی و توانمند سازی ملت بزرگ ایران در تشخیص حق و ایستادگی در برابر تهدیدات و خطرات در شرایط مختلف از اهداف کلی تشکیل ستاد بزرگداشت حماسه ۹ دی است .

وی بیان کرد: بررسی وهماهنگی فعالیتهای موثر و مورد نیاز ،بحث و تبادل نظر و فعال سازی دستگاه ها ،نهادها و سازمان ها ، توجه دادن افکارعمومی و ظرفیتهای اجتماعی به این رویداد مهم ، بستر سازی برای توسعه فعالیتهای خودجوش ،انقلابی و مردمی و آشکارسازی ابعاد حماسه ۹ دی از اهداف اجرایی تشکیل این ستاد است.

وی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برنامه های محوری برای تمام دستگاه های فرهنگی،سیاسی و اجتماعی استان در برگزاری هر چه باشکوهتراین مراسم برنامه ریزی کرده که امیدواریم با همکاری دستگاه های اجرایی امسال شاهد برگزاری هرچه بهتر این مراسم باشیم.

کاشانی پور یادآورشد: ملت ایران با گذر از فتنه سال۸۸ و آن مقطع سیاسی، بسیارتوانمند شده و با بصیرت و قدرتی که به دست آورده با کمی تدبیر می تواند قله های دیگری از اهداف و توسعه نظام جمهوری اسلامی را درتاریخ جهان ثبت کند.

وی اظهار کرد: دشمنان برای انجام چنین فتنه ای یک برنامه ۱۰ساله از سال ۷۸ تا ۸۸ طراحی کرده بودند که اوج این برنامه ریزی درسال ۸۸ نمایان شد و مردم ایران با عمق اعتقادات و روح انقلابی که داشتند، توانستند حماسه ۹ دی را رقم بزنند.

وی گفت : حماسه ۹ دی فرصتی طلایی است برای آنکه حرف هایی که در دیگر ایام همچون دهه فجر و روز قدس نمی توان زد درچنین روزی گفت و چهره واقعی استکبار و عوامل داخلی و خارجی که قصد نابودی انقلاب اسلامی را دارند به ملت ایران نشان داد.

کاشانی پور اظهارکرد : ما باید از این فرصت مناسب با بصیرت افزایی قدرت نرم خود را در مقابله با با جنگ نرم افزایش دهیم .

وی یادآور شد: دستگاه های اجرایی باید با فرصت ۹ دی به شایستگی برخورد کنند و نگاه سطحی به این حماسه و بزرگداشت آن نداشته باشند.

درپایان این نشست دستگاه های اجرایی استان البرز درحوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هریک برنامه های در نظر گرفته شده خود را برای برگزاری هرچه با شکوهتراین حماسه و تبیین ارزش های ایجاد شده را بیان کردند.

در این نشست همچنین مقرر شد هر یک از دستگاه های اجرایی البرز برنامه های خود را تا تاریخ ۵ دی ماه سال جاری به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برای جمع بندی اعلام و ارسال کنند.ک/۲