در آیینه رسانه ها :
گلایه سرلشکر سلیمانی از اخبار مربوط به تولید فیلم «سردار»        اختصاصی/ نقش بارز نظام سلطه در طراحی و راه اندازی حوادث فتنه سال ۸۸        حلول ماه ربیع الاول مبارکباد        شعری که شب اربعین امسال در کربلا گفته شد        وحدت در آئینه نگاه امام        مدح و مراثی حضرت ابواالفضل العباس (علیه السلام)        بیانیه‏ شانزدهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره‏ ى چهارم»        خستگان عشق را ایام درمان خواهد آمد        حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی        آخرین جمعه سال است کجائی آقا؟       
کلام نخست
صوت و فيلم

ملت عشق از همه دینها جداست

عاشقان را ملت و مذهب خداست

هر چه از دوران دفاع مقدس فاصله گرفتیم با دو مسئله بیشتر مواجه شدیم.

شهید وحید قربانی

یکی کم رنگ شدن فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت ، و دیگری جولان کسانی که در دوران دفاع مقدس عرصه را برای عرض اندام و ارائه فکر و نظر مناسب نمی دیدند و در گوشه ها خزیده بودند که مبادا ثانیه ای با آزمون عملی دلدادگی به کشور و ملت یا مکتب محک بخورند. و اگر نظرات تمجیدی از جهاد و ایثار می دادند ، عملی در کار نبود.

البته مرادم همۀ کسانی نیست که توفیق حضور نداشتند ، چرا که بسیار بودند کسانی که امکان و یا آمادگی حضور در جبهه نداشتند امّا از دل و جان در کمک به رزمندگان شرکت جسته و در بیان هم شکرگزار نعمت مجاهدان و ایثارگران بودند.

روی سخنم با دو گروه یاوه گویان خودخواه و منفعت طلب و مدعیان متظاهر بی عمل است.

کم رنگ شدن فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت زمینه را برای عافیت طلبی و منفعت طلبی  و در پی آن بی قیدی ها و انحرافات هموار می کند و جولان مدعیان پوچ گو اذهان را از حقایق منحرف و  تردید می افزاید.

بسیار متأسفم که در روزهای گذشته شاهد اظهار نظری توسط یک فعال سیاسی مدعی، به نمایندگی از اصلاح طلبان بودیم که برای اثبات اینکه تفکر این اصلاح طلبان ، همان اصلاحات آمریکائی و زمینه ساز جا افتادن تحلیل اسرائیل پسند و آمریکا پسند است سند مکرر بود.

این تفکر از آغاز نقش آفرینی جان برکفان غیور بسیج و سپاه در مبارزه واقعی با گروههای تروریستی ساخته و پرداختۀ غرب که پس از تجربۀ گروهک منافقین و چریکهای فدائی با نام داعش سر برآورده و امنیت منطقه و کشورهای اسلامی را با چالش مواجه ساخته بودند توسط عده ای بی نام ترویج می شد و با این اظهار نظر ریشه های این نوع تحلیلها نیز شناسائی شد و این همان ناسپاسانی بودند که مدت ها خون به دل مدافعان حرم و خانواده هایشان کردند و هر روز با یک ادبیات تلاش خود را برای ممانعت از اعزام مستشار و رزمنده برای مبارزه با داعش و البته در راستای زمینه سازی نیل آمریکا به اهداف شومش بخصوص شکستن هستۀ مقاومت استمرار بخشیدند. حمله همزمان مستکبران و عده ای در داخل کشور  به سپاه هم در همین چارچوب قابل تحلیل است.

در این شرایط بخوبی قابل لمس است که فلسفۀ این کلام حکیمانه و نورانی رهبر عزیز انقلاب وجدان شود که : زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

آری نور شهید ظلمات جهل و نخوت و ظلم  و نفاق را میدرد و برای ظلمت ضیق و برای روشنائی سعه ایجاد می کند.

چنانکه ظالمان از نام و یاد سید و سرور آزادگان حضرت امام حسین (علیه السلام) می هراسند از نام و یاد شهیدان مکتب سرخش نیز در هراسند. و آنانکه جدول مستکبران را همواره پرکرده و می کنند نیز با نفی ضرورت جهاد و ایثار و شهادت ، در تلاشند با کاستن از ارزش این مجاهدت ها ، هم بی تفاوتی  و وادادگی خود در برابر سلطه گران را توجیه کنند و هم زمینۀ پذیرش تحمیل های یزیدیان زمان را فراهم آورند.

چه زیبا فرمود بزرگ معلم دانش آموختۀ مکتب حسینی که : ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد.

شهید والامقام وحید قربانی یکی از شاگردان ممتاز مکتب عاشورا بود.

سی امین سالگرد شهادت بسیجی دریادل شهید والامقام وحید قربانی گرامی باد.

هجده سال بیشتر نداشت که با پای مجروح  قبل از طی دورۀ کامل درمان با استشمام بوی حمله به لشکر یزیدیان زمان ، خود را به اردوگاه حسینیان رساند و در عملیات شرکت کرد و به لقای پروردگارش بار یافت.

او راهش را پیدا کرده بود ، الگویش را انتخاب کرده بود ، و ولیش را شناخته بود و در لبیک به ندای ولی امر سر از پا نمی شناخت.

شوق وصال آنچنان حرارتی در او ایجاد کرده بود که تمام تمناهای دنیائی در آن حرارت ذوب شده بود . از ملت عشق شده بود و دینش برایش دکّان نبود .

چه زیبا سروده است مولوی :

ملت عشق از همه دین ها جداست

عاشقان را ملت و مذهب خداست

سی سال از شهادت جانسوزش می گذرد.

یادم می آید روزی را که از بیمارستان امام خمینی (ره) لنگرود ترخیصش کردیم و با پای مجروح به خانه اش آوردیم و هنوز کاملا خوب نشده از حضورش در جبهه اطلاع یافتم و روزی هم گفتند باید برای تحویل پیکر پاکش به معراج شهدا برویم ، در میان پیکر پاک شهدای عملیات نصر ۴ ، چنانکه تصور می کردی خواب است آرمیده بود و فقط تیری بر قلب الهی اش خوَرده بود و با عبور از محتویات جیبش که کتاب دعا و عکس امام و تسبیح بود خون پاکش را به خون شهدای کربلا متصل ساخته بود. 

روحش شاد با امام حسین(علیه السلام) و حسینیان محشور باد.