در آیینه رسانه ها :
گلایه سرلشکر سلیمانی از اخبار مربوط به تولید فیلم «سردار»        اختصاصی/ نقش بارز نظام سلطه در طراحی و راه اندازی حوادث فتنه سال ۸۸        حلول ماه ربیع الاول مبارکباد        شعری که شب اربعین امسال در کربلا گفته شد        وحدت در آئینه نگاه امام        مدح و مراثی حضرت ابواالفضل العباس (علیه السلام)        بیانیه‏ شانزدهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره‏ ى چهارم»        خستگان عشق را ایام درمان خواهد آمد        حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی        آخرین جمعه سال است کجائی آقا؟       
کلام نخست
صوت و فيلم
تاريخ انتشار : ۰۷-۰۳-۹۷     نظرات:هیچ دیدگاهی برای مدال واقعی، خود شمایید؛ ثبت نشده      موضوع :راهبرد ولایت, نوشته ها

مدال واقعی، خود شمایید؛ نیروی انسانی کارآمد، مؤمن، باهوش، جدّی، پُرتلاش، این بالاترین ارزش برای یک کشور است، نیروی انسانی این‌جور. با چنین نیروهای انسانی، در هر عرصه‌ای وارد بشویم، پیش خواهیم رفت؛
از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مدال‌آوران کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی اندونزی ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
اینکه نیروی انسانی کارآمد، مؤمن، باهوش، جدّی، پُرتلاش، را بالاترین ارزش برای کشور دانسته و کشور را از ارزش هایش محروم نکنیم، بزرگترین گام برای عبور از مشکلات است و بهترین راه حل برای عبور از شرایط فعلی .
اگر اینچنین بود باید چند اتفاق مهم بیفتد :
۱- معیار های شایستگی برای تصدی مسئولیت ها ، کارآمدی (در پرتو تخصص و توان مدیریتی)، ایمان ، هوش ، جدیت و پر تلاشی خواهد شد.
۲- رانت جناح و گروه و تبار و آقازادگی و امثال آن باید حذف شود.
۳- مدیران موفق آزموده با طی مراحل پیش نیاز اثبات کارآمدی در عرصه های کوچکتر به مدیریت های بالاتر راه یابند.
۴- مسئولیت ها طعمۀ مدیران و صاحب منصبان برای دنیاطلبی و گروه گرائی نخواهد شد.
۵- این معنا باید به جامعه القاء شود که برای قرارگرفتن در جایگاه های تأثیرگذار تخصص،کارآمدی،ایمان و امانتداری ملت و جدیّت و تلاش حرف اول را می زند و همۀ فرزندان ملت در شرایط برابر هستند.
۶- مدیران توانمند و مؤمن همیشه امیدوارند و امید را به جامعه القاء می کنند.
۷- مدیران مؤمن در جایگاهی که قرار می گیرند حل مشکلات و زمینه سازی پیشرفت را فلسفه وجودی خود می انگارند و در صورت عدم توفیق در انجام مأموریت خود ، عرصه را برای فرد توانمندتر از خود خالی می کنند.
۸-مدیران کارآمد و مؤمن نمی پسندند مدیران ناکارآمد در زیرمجموعۀ خود داشته باشند و بمحض روشن شدن ناکارآمدی مدیر زیر مجموعه نسبت به جایگزینی اقدام می کنند.
۹- روحیۀ رقابت سالم در دستگاهها بوجود آمده و تقویت می شود.
۱۰- فضای نفاق و چاپلوسی و منفعت طلبی در محیط های اجرائی و مدیریتی از بین خواهد رفت.
و این گوشه ای از شرایط قابل قبول برای مدیریت در نظام جمهوری اسلامی است و غیر آن انحراف است.
نوشته ای کوتاه از :حسین کاشانی پور