در آیینه رسانه ها :
گلایه سرلشکر سلیمانی از اخبار مربوط به تولید فیلم «سردار»        اختصاصی/ نقش بارز نظام سلطه در طراحی و راه اندازی حوادث فتنه سال ۸۸        حلول ماه ربیع الاول مبارکباد        شعری که شب اربعین امسال در کربلا گفته شد        وحدت در آئینه نگاه امام        مدح و مراثی حضرت ابواالفضل العباس (علیه السلام)        بیانیه‏ شانزدهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره‏ ى چهارم»        خستگان عشق را ایام درمان خواهد آمد        حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی        آخرین جمعه سال است کجائی آقا؟       
کلام نخست
صوت و فيلم

فتنه گران چوب حراج به دستاوردهای انقلاب زدند

مراغه – ایرنا – عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: فتنه گران در فتنه ۸۸ چوب حراج به دستاوردهای انقلاب و نظام زدند.

حسین کاشانی پور روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت ۹ دی در جمع مردم مراغه در مسجد جامع این شهرستان افزود: عظمت حادثه ۹ دی بر کسی پوشیده نیست و این روز پیام آزادگی همیشگی ملت ایران را در بردارد.
وی به نقش آمریکا و اسرائیل در این حادثه اشاره کرد و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی و به خصوص آمریکا و اسرائیل برای نزدیک شدن به ایران از سال ها قبل برنامه ریزی کرده بودند.
وی ادامه داد: رنگ سبز چند سال قبل تر از انتخابات ۸۸ از سوی سران آمریکا و به عنوان نماد فتنه گران انتخاب شده بود و از بستری که در زمان انتخابات ایجاد شد برای ساقط کردن نظام و ضربه زدن به
آن استفاده کردند.
کاشانی پور ادامه داد: فتنه گران با برنامه ریزی های مدون می خواستند با استفاده از دین بر دین ضربه بزنند و در این راه از نمادهای دینی به ویژه نماد مقدس سبز اهل بیت (ع) و چهره های خاص استفاده کردند.
وی خاطر نشان کرد: در این خصوص و ۱۳ ماه قبل از انتخابات ۸۸ جلسه ای در واشنگتن با دعوت از ابراهیم یزدی در آمریکا برگزار و در آن «تقلب در انتخابات» و بهره برداری از چهره های موجه مطرح شد.
وی گفت: فتنه گران و دشمنان قسم خوره انقلاب اسلامی باید می دانستند که سالم ترین، جامع ترین و مردمی ترین انتخابات در طول تاریخ همواره در دوران انقلاب اسلامی برگزار شده است.
کاشانی پور به حضور به موقع مردم در مقابل فتنه گران در دی ماه اشاره کرد و گفت: از ابتدای ظهوراسلام تاکنون هیچ نظام و حکومت اسلامی با عظمت تر و مقتدرتر از ایران اسلامی به وجود نیامده است.
وی افزود: خودبزرگ بینی، آغازاغتشاشات، قضاوت های بی جا و غیر منطقی سران فتنه و همچنین تشویق مردم به شورش از جمله مهمترین زمینه های فتنه در دوران انتخابات ۸۸ بود.
وی ادامه داد: جنایات فتنه گران در آن دوران شبیه به جنایات داعش بود که رسما تلاش می کردند که اسم و رسمی از اسلام در کشور باقی نماند.
وی گفت: رهبر انقلاب از حماسه نهم دی ماه به عنوان پیوند عمیق و وسیع امت با امام راحل یاد می کنند که پس از ۳۳ سال از پیروزی انقلاب در برابر کودتا و فتنه های طراحی شده توسط دشمنان انقلاب در طول این مدت مقابله کرده و با حضور در حماسه دی ماه با آرمان های امام راحل پیمان بستند.
وی اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی در آن دوران امام گونه و پیامبر گونه مردم و مسئولان را به صبر، شکیبایی، بصیرت و نخبگان را به قانون مداری دعوت کردند.
کاشانی پور همچنین آغاز تحریم های همه جانبه بر علیه کشور را بعد از فتنه ۸۸ عنوان کرد و گفت: آمریکا و هم پیمانانش می خواستند با این کار مردم و کشور را فلجکرده و شکافی بین مردم و مسئولان ایجاد کنند.
وی درخواست رفع حصر از سوی برخی از افراد را زیر سوال بردن اعتقادات دانست و افزود: حصر از سال ۸۹ شروع شد و آنهایی که سعی بر رفع حصر دارند، رفتار و تفکرشان ضد انقلابی است و نباید فراموش کنند که حماسه ۹ دی تیرخلاصی بر فتنه ۸۸ بود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی نعمتی است که پس از یکهزار و ۴۰۰ سال به خواست خود مردم ایران به وجود آمد و مردم برای حراست از ان همواره در تمامی صحنه ها حضور داشته اند.
حمید شکری افزود: یکهزار و ۴۰۰ سال است که مردم ایران جان خود را در راه اسلام و دین فدا می کنند و کسانی هم که می خواهند امثال کوروش و داریوش را در مقابل اسلام علم کنند خیالشان باطل است.
وی افزود: حوادث انتخابات سال ۸۸ از سوی دشمنان خارجی و عده ای از فرصت طلبان داخلی برنامه ریزی شده بود که با درایت حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و وحدت و همدلی مردم نقش بر آب شد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۳۰۷۷/۹۸۸۰